Çocuklar İçin İngilizce Eğitimi (Callan For Kids)

İngilizce’nin en sonunda önemini anlayan aileler artık erken çocukluk zamanında itibaren çocuklarını ikinci bir dil öğretmenin bu dili öğrenmelerinden önce dili kendi ana dilleri gibi benimsemelerini istiyorlar. Bu nedenden dolayı da anaokulları İngilizce, oyuncaklar ve çizgi diziler İngilizce, okullar İngilizce çoğunluklu olarak belirleniyor hatta sadece dil yetenekleri iyi olsun diye kolejlere bırakılan çocuklar var. Amaç; dünya kişisi olsun, iyi seviyede İngilizce öğrenip profesyonel iş hayatında bir adım önde olsun. Onların yaşı geldikçe belki İngilizce öğrenilmesi zaten zorunlu olan bir dil olup farklı bir dil öğrenme avantaj durumuna gelecek. Peki dil öğreniminin ciddiyeti çocuk üstünde bu kadar belli ettirilmeli mi? Dil öğrenmek bu kadar ağır ve zor mu?

Aslında bakacak olursak hayır. Zorlaştıran biraz da biz insanlarız. Farkında olsak ta ya da olmasak ta önem verilen şey üstüne vurgu oldukça kişiden yani çocuktan beklenti içinde olmakta ve çocuk “öğrenme / edinme” baskısının içine düşmeye başlamıştır. Nerede zorla ya da beklenti meydana gelir orada ne eğlence ne de edinimsel yetenek vardır. Yani teori meydana gelir, pratik statik olur. O yüzden de büyüklerde de dahi “Biliyorum ama konuşamıyorum” yakınmaları vardır. İnsanlar büyük ya da çocuk onca vakit bir dili öğrenmek için uğraşıp sonuçtan tatmin olmayınca bu karşılarına fobi olarak gelmektedir.

Bırakın çocuklar dili kendilerini ifade edecek, ya da mecburiyette kalacak bir diğer yol, seçenek olarak görsünler. Keyif alarak, severek, bildiği yolun diğer bir farklı ifade şekli olarak ele geçsinler. Sevilen konular ya da öğreticilerin derslerde ki performansı yükseltmesini hatırlamak burada en haklı doğru olur. Heves, ilgi, sevgi öğrenmeyi çoğaltır ve verimli hale getirir.

Biz kurum olarak yetişkin bireylere eğitim sağlamak ile beraber çocuklar içinde meydana getirmiş ve hazırlıklarını yapmış olduğumuz programlarımız mevcuttur. Bu programlar ile size çeşitli fikirler sunup size en uygun olan programı oluşturmaya devam ediyoruz. Çocukların İngilizce eğitimin de Callan for kids programları ile çocuklarınıza en iyi İngilizce eğitimi veriyoruz.