İngilizce İle Kariyer

İngilizce bilmek ve özellikle de akıcı bir biçimde konuşuyor olmak bir dünya insanı olarak hayat sürmek ve profesyonel biçim de bağlantılarınızın farklılığını çoğaltmak için önemli bir rol alır. Hem ülke içinde kariyerinizde tırmanma olasılığınızın çoğalması hem de yabancı ülkelerde yeni iş fırsatları sağlayabilmeniz yönünden oldukça önemlidir. Bu konumuz da, kendi dili haricinde en az bir dil bilen, dünyanın ortak dilini konuşma yeteneğine sahip olan bireylerin hem ülke içerisinde hem yurt dışında nasıl yenilikler sağlayabildikleri, çevrelerine karşı nasıl her zaman bir adım önde olduklarını ve kendilerine ne çeşit kariyer fırsatları yaratabildiklerini anlatacağız.

Sadece kendi dilinizi biliyorsanız, iş ararken bu sizi durduran bir durum olabilir. Eğer İngilizce konuşabiliyorsanız sadece ülke içinde ki şirketlerde çalışmak zorunda kalmazsınız. İngilizce sizin günlük ve profesyonel yaşamınızın bir parçası derecesinde ise, bölümünüz de size bir çok ülkede iş arayabilme ve bulunduğunuz konumun sınırlarını aşabilme imkânları sağlar. Yaşadığınız ülkede profesyonel bölümünüz de iş bulmak zorlu bir yarış durumunda ise, elinizdeki opsiyonların dışına çıkabilmek için özgürlüğü İngilizce bilen bir iş adayı olarak çok daha basit bir şekilde gerçekleşir.

İngilizce bilmek çalışacağınız yeri ve konumu belirleyen bir faktördür. Global bir şirkette çalışabilmek gün içinde farklı farklı fazla milletten çalışan kişiler ile iletişim durumunda olabilmeyi sağlar. Bunun için mutlaka İngilizceye profesyonel bir derecede hâkim olabilmeniz gerekecektir. Akıcı bir şekilde İngilizce diliniz yok ise ve kendinizi relaks bir şekilde ifade etmekte zorlanıyor iseniz evrensel firmalarda diğer adaylara karşı her zaman bir adım geridesiniz demektir.

Daha Fazla İşe Alınma Oranı

Kendi diliniz dışında en az bir dil biliyor olmak, profesyonel biçimde CV’nizde sizleri ilk plana alan bir durumdur ve sadece kendi dilini bilen, konuşabilen kişilere oranla işe alınma şansınız daha fazladır.

En az bir dili akıcı bir biçimde konuşabiliyor ve biliyor olmak, kendinizi geliştirmek için motive bir kişi olduğunuzu ve kendi çevrenizin, rahat alanınızın dışına gidebilen bir dünya insanı olduğunuzu gösteren bir belirti olarak sizi ön planda tutar.