Online İngilizce Eğitimi

İnternet kullanımının büyük bir hızla büyüdüğü son yıllarda, artık neredeyse hemen her şeyi İnternet üstünden halletmekte, her derdimizin ve merak ettiğimizin cevaplarını arama çubuklarında aramaktayız. İngilizce kursu ile alakalı aramalar da ülkemizde oldukça çok vardır. Ülkemizin yabancı dil, özellikle evrensel bir dil olarak kabul gören İngilizce yazma ve konuşma konusunda diğer ülkenin çok gerisinde olduğu söylenmektedir. İş yaşamı olsun, sosyal yaşam olsun, artık kişiler yabancı dile daha çok ihtiyaç duymaya başlamış görünüyorlar. Bu neden ile de arama motoru aramaları daha da yükselmiş durumdadır. Çünkü iş sahibi olmak ya da kaliteli bir insan olmak için, artık sadece yüksek okul ya da üniversite okumak yeterli olmamaktadır. Yabancı dil konuşamamak bir adım geride olmak fikrine çıkıyor. Bu nedenden dolayı ister çalışan olsun, ister işsiz her bir kişi normal yaşamını birebir etkilemeden İngilizce öğrenmenin yolunda koşmaktadır. Bu neden ile de online İngilizce kurslarının aramaları bir hayli son yıllarda fazladır.

  • En iyi İngilizce Kursu olayı; ilk olarak bu kavramı ele almakta yarar var. “En iyi” kelimesi kime göre ya da hangi ihtiyaç durumuna göre “en iyi”? Kimi için ALES imtihanına geçmek “en iyi” iken, kimi kişiye göre İnternet ortamında sohbet yapmak, kimi insana göre ise sınavlarından başarılı olmak kâfi iken, kimi kişiye göre ise bir iş mülakatı için yeterli derecede olmak. Bu bağlamda öncelikli olması gereken konu, hangi konuda ve hangi pozisyonda ihtiyaç olduğu sorusuna verilecek cevaptır.
  • Yabancı Hoca Aldatmacasına Dikkat; Hoca seçimi esnasında iken, birçok kurs öğretmeninin yabancı öğretmen olduğundan konuşup, müşteri çekmek olayındadır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken konunun, yabancı öğretmenin ırkı ya da anadilidir. Sırf İngilizce konuşabiliyor ve biliyor diye bir rus, bir Afgan da derse giriyor olması gereklidir. Özellikle İngilizce derecesi pek  yeterli değilse, kurs esnasın da öğretmen ile öğrencilerin iletişimi de iyice kopabilir duruma gelebilir, bu da başarı beklenilirken bir eğitimin daha başlamadan bitmesi fikrine düşer.