İzmir’de Almanca Kursu Seviyeleri

Almanca eğitiminde başarılı olan Deren Koray Yabancı Dil Okulları İzmir Almanca kursu, edindiği tecrübe ile yıllardır başlangıç ​​seviyesinden ileri seviyeye kadar Almanca kursları vermeye devam etmiştir. Eğitimimizde 5 temel seviye yer almakta olup her bir kurs 96-120 ders saatinden oluşmaktadır. Eğitimlerimizde A1’den başlayan kurslarımızda alanında uzman öğretmenleri eşlik etmekte olup, ana hedefimiz sizlere konuşma, yazma, okuma ve dinleme konularında başarı kazandırmaktır. Klasik eğitim sisteminin gramer odaklı yaklaşımından çok farklı olan, öğrenci merkezli ve dört dil becerisinin kazandırıldığı kurslarımızdan Almanca öğrenerek çıkacaksınız.

Almanca Kursu Seviyeleri

A1 Seviyesi: Bu başlangıç ​​seviyesinde Almanca ile karşılaşacak ve bir temel oluşturacaksınız. Artık seviyeyi tamamladığınızda kendinizi tanıtabilir, başkalarına soru sorabilir veya basit soruları (neredesiniz, kimsiniz, nerede doğdunuz, nelerden hoşlanırsınız) cevaplayabilirsiniz.

A2 Seviyesi: A2 seviyesinde gramer bilginizi pratiğe dökeceksiniz. Bu seviyeyi tamamladığınızda ailenizden, işinizden ve sevdiğiniz yerlerden bahsedebilirsiniz. Buna ek olarak, geçmişinizden bahsedebilir veya acil ihtiyaçlarınızı ifade edebilirsiniz.

B1 Seviyesi: B1 Seviyesini tamamladıktan sonra günlük ihtiyaçlarınızı yazılı ve sözlü olarak karşılayabileceksiniz. Böylece deneyimlerinizi ve olayları anlatabilir ve hedefleriniz hakkında konuşabilirsiniz.

B2 Seviyesi: B2 seviyesini tamamladığınızda ana dili Almanca olan kişilerle iletişim kurmakta zorluk çekmeyeceksiniz, akıcı konuşacak ve söylenenleri kolayca anlayacaksınız. Ayrıca soyut metinleri zorlanmadan anlayabilir ve akademik bir alt yapıya hazırlıklı olursunuz.

C1 seviyesi: C1 Seviyesini tamamladıktan sonra günlük, akademik ve iş hayatında akıcı bir şekilde iletişim kurabileceksiniz.

İzmir Almanca kursu programı amacımız, A1 seviyesinde temelinizi güçlendirmek, böylece mümkün olduğunca Almanca’ya yaklaşabilmenizdir. Artan kurs sürenizde ve Almanca öğrenme yolculuğunuzda size eşlik edecek olan Almanca öğretmenlerimiz ile eğitim sürecinizi en verimli şekilde geçirmek önceliğimizdir. Çünkü günlük hayatımızın akışı içinde farkında olmadan İngilizce’ye (iş, film, dizi, müzik vb.) maruz kalıyoruz, Almanca değil. Bu açığı kapatmak için, müfredat dışında dilbilgisi ve konuşma derslerinde öğrendiklerinizi güçlendirirken Almancayı kullanabileceğiniz alanlarda yeni bakış açıları kazanmanıza yardımcı oluyoruz. Ayrıca ara sınav ve yarıyıl sonu sınav ortalamalarınıza göre başarı puanınıza göre, başarısız olduğunuz dersleri kaçırmamanız şartıyla ücretsiz tekrar dersleri verilir ve çalışma garantisi verilir.